KONST / Litografier / Färglitografi 16045168
nr 1604 5168
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad 85/500, daterad 74. Färglitografi, bildmått: 21x14 cm, yttermått inklusive ram: 39x131 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 11 mars 2024
kl 20:08:45
9/3 16:51:01
300 kr
11/3 19:55:35
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson